O nás a našich džemech

Proč džemy z exotického ovoce a jak nás to vlastně napadlo?

Před několika lety na dovolené v Thajsku pro nás byla jednou z nezapomenutelných zkušeností rozmanitost místního exotického tropického ovoce, které navíc jako dozrálé čerstvé přímo na slunci nabízelo i chuťově úplně jiný zážitek než na jaký jsme byli zvyklí. Některé místní druhy ovoce jsme předtím v životě nezkoušeli, nebo alespoň nikdy ne v jejich čerstvé, na slunci dozrávané podobě, která Vás ohromí výrazností a plností svojí chuti - banán, durian, kokosový ořecimage1h, liči, papája, maracuja, ananas, melouny, a další. O jiných druzích ovoce jsme dokonce předtím ani neslyšeli nebo jsme marně hledali, jak bychom si jejich názvy přeložili, jako například cherimoya, dragonfruit, langsat, noni, persimon, rambutan, starfruit, a nespočet dalších. Při snídaních v hotelech, tak jako u nás mívají hosté na výběr z džemů a marmelád z ovoce pěstovaného u nás - jahoda, meruňka nebo borůvka, tak v Thajsku jsme si pochutnávali na obdobných džemech právě z těchto místních exotických druhů ovoce.

Po návratu do našich zeměpisných šířek a délek jsme s trochou smutku zjistili, že mnohé z těchto druhů ovoce není možno pořídit vůbec díky nevhodným podmínkám na pěstování a malé trvanlivosti ovoce při transportu, a když už ho pořídit i lze, třeba liči nebo kokosový ořech, tak se dovážené ovoce dozrávané na cestou nemůže srovnávat s tím místním, dopěstovaným na slunci.

A právě proto jsme se rozhodli situaci na trhu změnit a přinést plnou, nevšední a lahodnou chuť exotického tropického ovoce v podobě našich exklusivních džemů na stůl sami sobě, a díky tomu také i Vám! Naše džemy velmi rádi sami konzumujeme, přinášíme Vám tak výrobek který máme prověřený a na který se můžete spolehnout. Příchutě volíme tak aby každá byla jedinečná, zajímavá chuťově a poutavá i barevně, vhodná jak na vlastní konzumaci nebo i jako nevšední malý dárek, který každý gurmán ocení.

 

O našich džemech

Všechny naše džemy jsou připraveny poctivě s vysokým obsahem ovoce. Průměrný podíl ovocné složky v našich džemech je kolem 50%, což je na horní hranici ovocného obsahu, který umíme použít a zároveň vyvážit cukrem tak, aby výsledná chuť byla co nejlepší. Podíl ovoce je tedy vysoko nad většinou klasických džemů z běžného ovoce jako jahody nebo borůvky, které můžete najít například v supermarketech.

Navíc přinášíme jedinečné kombinace příchutí, která dají Vašim chuťovým buňkám okusit něco nového: Mango a maracuja ve které vidíte plavat semínka tohoto ovoce, banánový džem se špetkou zázvoru pro vytvoření intenzivnější a zajímavé chuťové kombinace, nebo džem z plodů liči se zachováním výraznější dužnatosti a textury tohoto ovoce. Každá naše příchuť je jedinečná a připravená tak aby nabídla výjimečný smyslový zážitek - chutí, vůní, barvou a texturou, která je pro každý druh ovoce odlišná v závislosti na jeho typu a dužnatosti. Těžko byste v obchodech našli něco podobného. My jsme hledat zkusili a zjistili jsme, že když takovýto produkt chceme, musíme si ho připravit sami. Nyní přinášíme tento požitek i Vám a věříme, že bude chutnat stejně jako nám.

Čerstvé tropické ovoce pro naše džemy dozrává přirozenou cestou na slunci v exotickém severním Thajsku, převážně v oblasti města Lampang. Díky přípravě našich džemů prakticky přímo na místě kde ovoce dozrává, jsme schopni přinášet na český trh džemy z jedinečných druhů ovoce, které v našich končinách není pro tyto účely možno vypěstovat. Sladíme pouze čistým bílým cukrem, chuť vyvažujeme a zvýrazňujeme přírodní limetkovou šťávou. Jako zahušťovadlo používáme přírodní agar nebo pektin v závislosti na druzích zpracovávaného ovoce a to je vše - žádné umělé látky, barviva ani jiné přísady není do našich džemů potřeba :)

Ve výrobně řízené přímo na místě zkušeným německým managementem jsou naše džemy připravovány přesně dle našeho zadání, receptur a příchutí. Díky tomu Vám přinášíme jedinečné chuťové kombinace, které na našem trhu nenaleznete jinde.

Příprava našich džemů

image2Naše džemy jsou připravovány po menších várkách s objemem cca 60 litrů, každá sklenička, která se Vám dostává do rukou je tak originálem. Z tohoto důvodu může být u některých našich příchutí mezi jednotlivými skleničkami té samé příchutě rozdíl v barevnosti, která je výrazně ovlivněna zbarvením konkrétních kusů ovoce které jsou na přípravu té které várky použity. Naše džemy nedobarvujeme ani jinak chemicky neupravujeme, čehož je tato rozmanitost právě důkazem. Dalším důsledkem přirozeného výrobního postupu je rozmanitá hustota jednotlivých džemů - při výrobě nepoužíváme chemické látky a zahušťovadla využíváme v co nejmenší míře, tak aby byl produkt tvořen vždy primárně přímo ovocem a cukrem. Z tohoto důvodu jsou například papája s limetkou nebo banánový džem více tuhé než například džem z kokosové dužiny, která je přirozeně vodnatější a před konzumací se musí více promíchat. Každá várka je důkladně kontrolována a testována na vyváženost chuti, takže Vám vždy garantujeme zajímavě vyváženou chuť, vůni a požitek.

Věříme, že Vám bude chutnat a prožijete i Vy chvilku radosti a exotiky s našimi džemy z výjimečného tropického ovoce.

 

Velkoodběr a výroba na míru - firemní dárkové sady, svatební dary

Dle Vašich požadavků umíme zabezpečit přípravu naších unikátních džemů jako firemní dárky, přičemž jsme si vědomi že  originální dárky musí mít svá originální jedinečná balení. Proto jsme schopni Vám nabídnout personalizované dárkové dřevěné nebo kartonové boxy se štítky pro vlastnoruční podpis či věnování, nebo například výrobky s vlastní ozdobnou dárkovou etiketou.

Také umíme připravit naše džemy do skleniček vhodných při příležitosti svatby jako malý dárek, pozornost hostům - například s ozdobnou mašlí a visačkou s věnováním na památku.

V případě zájmu se na nás prosím obraťte, třeba prostřednictvím formuláře na stránce s kontakty a my se Vám rádi obratem ozveme :)